מיתוג עסקי

אנשי שיווק חווים את התחרות ומתמודדים איתה בכל רגע ובכל היבט של הפעילות. ישנם אינספור עסקים המתחרים על תשומת לבו וכמובן גם כיסו של הלקוח. העסקים השונים מציגים מוצרים ושירותים בעלי אופי דומה והתחרות קשה.

וככל שהעולם שלנו הופך לשוק אחד גדול ללא גבולות, כך גם התחרות הופכת להיות קשה יותר. וכאן מתחזק הצורך במיתוג עסקי.

השוק הופך למשוכלל יותר ושוק הצרכנים והלקוחות העסקיים לפעמים קשה להם באופן תדמיתי וגרפי להבדיל בין מותג אחד לאחר, בין מוצר אחד למוצר שני.

אנו רוצים לגרום לקוחות פרטיים ועסקיים להעדיף את המוצר או המותג שלנו על פני המתחרים, ולצורך כך אנו צריכים לגרום לקהל המטרה לגבש מערכת של רגשות ואמונות כלפי המותג. על מנת להתמודד עם התחרות אנו זקוקים למיתוג. מיתוג העסק נמצא בלב הפעילות השיווקית.

בניית מיתוג לעסקים היא תהליך הנועד לגרום לקהל הלקוחות לייחס עולם שלם של ערכים, אמונות ורגשות כלפי המותג. ובכך להשפיע על החלטותיו הצרכניות. מיתוג עסקים הוא תהליך מורכב אשר צריך לבוא לידי ביטוי בכל פעילות העסק.

מהרגע שלעסק יש חזון, זהות וערכים, על העסק לשקף אותם בכל תחומי פעילותו. בניית המותג היא תהליך הלוקח זמן, אך מדובר בהשקעה משתלמת. זוהי הדרך לבידול עסקי והשגת דריסת רגל בשוק. כאשר הלקוח מזהה את המותג ומייחס לו מערכת של אמונות, הדבר משפיע על החלטותיו הצרכניות.

המיתוג מסייע ליצור העדפה ברורה כלפי העסק ומוצריו. הדבר מוביל בסופו של דבר לנאמנות צרכנים ואף נכונות לשלם מחיר גבוה יותר עבור המותג.

מיתוג לעסקים באמצעים גרפיים

למרות שמיתוג עסקים הוא לא רק עיצוב גרפי, עדיין לא ניתן להפריד בין השניים. יש לכך שתי סיבות. הסיבה הראשונה היא שאנו זקוקים לשימוש באמצעים גרפיים; למשל הלוגו ושפת המותג, המאפשרים ללקוחות לזהות את המוצר או שירות.

הסיבה השנייה היא שהעיצובים הגרפיים הם עוד צורה לביטוי המותג. למשל צבעים וגופנים משדרים תחושות ורגשות. הם גם מסייעים לנו לבנות את המותג וגם משקפים את הערכים והתכונות שבבסיסו של המותג. אפשר להגיד שקיימת כאן מערכת יחסים מעגלית.

 

 

למדה טים משתמשת באמצעים גרפיים על מנת לבנות את המיתוג העסקי ולהציג אותו בפני הקהל. למדה טים ומציעה לכם מבחר של שירותים לצורך בניית מיתוג עסקי.

במסגרת שירותי המיתוג לעסק תוכלו לקבל: עיצוב לוגו ושפת מותג; פיתוח מצגות עסקיות; יצירת סלוגנים; כתיבה שיווקית והפקת חומרי פרסום והסברה; מיתוג חללים ונקודות מכירה; מיתוג רכבים; עיצוב מארזי מוצר; חיזוק זהות המותג בקרב עובדי הארגון; פיתוח דוכנים ותערוכות ועוד.

לחברת למדה ידע מצטבר המתבסס על למעלה מעשרים שנות ניסיון בתחום. אנו יודעים כיצד לעבוד עם הכלים הללו וכיצד ליישם אותם על מנת לבנות שפה עיצובית בהתאמה לכל ענף – מחברות היייטק, תעשיות מסורתיות, נותני שירותים, מוסדות ללא מטרות רווח ועד מוסדות ממשלתיים.

 

 

 

מיתוג עסקי ועיצוב לוגו

הלוגו הוא האמצעי שלנו לתת חיים לדימוי הארגוני. באמצעות הלוגו והפורמט של קווים, צבעים וקונספט אנו יוצרים את הדימוי הארגוני. אנו בונים סגנון גרפי או יקום חזותי מוכר המייחד את הארגון. באמצעות הלוגו אנו בונים שפה עיצובית המשמשת לתקשורת המותג, תקשורת פנימית וחיצונית.

המותג יכול להיות נוכח בפלטפורמות השונות – מערוצי השיווק ועד אריזת המוצר. באמצעות הביטוי הגרפי של המותג, קהל המטרה שלכם (צרכנים או לקוחות עסקיים), יכולים לזהות את המותג ולהרגיש אותו גם במישור הפיזי וגם במישור הווירטואלי.

וכך אנו  בלמדה טים מציגים ומכניסים לזירה השיווקית את כל התפיסה שיש לקהל המטרה לגבי המותג. חשוב להדגיש כי עיצוב לוגו הוא אינו האמצעי הגרפי היחידי שבו משתמשים לצורך מיתוג עסקים.

מדובר בשפה עיצובית שלמה המבטאת את הזהות של העסק, מסריו, ערכיו ואופי הזיקה בינו לבין שוק הצרכנים.

 

יישומים של שפה עיצובית

אצלנו תוכלו לקבל שירותי עיצוב לצורך מיתוג עסקי. שירותי העיצוב שלנו יעניקו לכם כלים אפקטיביים לביטוי המיתוג של העסק בכל פלטפורמה שבה תבחרו.

  1. המרחב הפיזי – בעזרת העיצובים הגרפיים תוכלו לבטא את המסרים המיתוגיים במרחב הפיזי. למשל משרדי החברה, כלי הרכב ונקודות המכירה.

 

 

  1. תקשורת שיווקית מודפסת – קטלוגים, פליירים, חוברות, כרזות ומסמכי החברה, בכולם תוכלו להטמיע את המיתוג העסקי.

 

 

  1. מוצרים – בניית שפה ייחודית לכל מוצר ומוצר, על בסיס השפה המיתוגית. על המוצר עצמו ועל אריזתו (בקבוקים, קופסאות, מעטפות, תוויות וכו).

 

 

  1. אביזרי תצוגה – באמצעות השפה השיווקית הגרפית תוכלו לאפשר ללקוחות לזהות את המותג בנקודות המכירה בצורה בולטת. בלמדה טים מתכננים, מעצבים ומפיקים אביזרי תצוגה כמו סטנדים ומתקני תצוגה שונים.

 

 

  1. אירועים עסקיים – באמצעות השפה הגרפית תוכלו למתג כל אירוע עסקי בהתבסס על הקונספט והמטרות של האירוע.

 

 

  1. תערוכות – תערוכות הן אמצעי חשוב לצורך קידום העסק. בתערוכות תוכלו למצוא לקוחות חדשים ולרקום שיתופי פעולה. העיצובים הגרפיים יאפשרו לכם לבטא את מיתוג העסק בתערוכה, לבלוט ולהשיג ייחוד.

 

 

  1. במרחב הווירטואלי – המרחב הווירטואלי הוא מקום שוקק פעילות וגם בו עליכם לבטא את השפה השיווקית הנכונה. אלו יכולות להיות מצגות ארגוניות, באנרים ממשק המשמש, סרטוני אנימציה ועוד.

 

 

מיתוג עסקים בהתאמה אישית

כאשר אנו בלמדה טים ניגשים לפרויקט של עיצוב ארגוני – אנו מעניקים לכל עסק, או ליתר דיוק לכל פרויקט, את הפתרון האישי. לצורך כך אנו לוקחים בחשבון מספר גורמים:

  1. נרצה לזהות מהו הגורם הרלוונטי ביותר על מנת לספק גם יעילות וגם פונקציונליות עבור כל אחד מהמקרים.
  2. לימוד מעמיק של סוג המוצר, השירות או הארגון שאותו אנו רוצים למתג ולבטא באמצעים גרפיים, כמו גם אפיון סוג הקהל שאליו אנו מכוונים.
  3. זיהוי שוק היעד בו ניישם את הלוגו ומיתוג העסק, כולל מתחרים ישירים ולא ישירים. לכל שוק, לכל ענף ישנה שפה עיצובית ומיתוג המתאים עבורו.

 

סיכום

השקעה במיתוג לעסק היא הצעד הנכון ביותר. עליכם לעשות זאת כבר מהרגעים הראשונים בהם אתם פותחים עסק ו/או מציגים מוצר לשוק. זהו האמצעי היעיל והאפקטיבי ביותר להבדיל את המוצר והעסק שלכם מזה של המתחרים ולזכות ביתרון תחרותי. כמו כן עליכם להיות עקביים.

בניית מותג הוא תהליך הנמשך זמן עד להתבססות בתודעת הצרכנים. על העסק תמיד להיות עם יד על הדופק, להשקיע בחיזוק ובניית המותג, תוך כדי שמירה על שפה עיצובית נכונה. על מנת לבנות מודעות יש להשתמש בשפה אחידה בערוצי השיווק השונים.

חשוב מאוד להדגיש את מערכת היחסים בין העסק לבין שירותי העיצוב. עיצוב הלוגו והשפה השיווקית נועדו לבטא את האישיות של העסק ואת ערכיו. אלו אינם נקבעים על ידי צוות המעצבים – אלו הן החלטות אסטרטגיות של העסק.

חברת למדה אינה מציעה לכם אך ורק שירותי עיצוב, אלא פתרון אסטרטגי של בניית תדמית ומיתוג. אנו מגדירים מטרות ברורות, הבאות לידי ביטוי בדוח מקדים המוגש ללקוח, והן מגדירות את הכיוון והערכים של עיצוב הלוגו. לאחר מכן אנו בונים את הבריף עבור המעצבים הגרפים.

צוות המעצבים שלו נדרש לבטא את המיתוג והבידול באמצעים גרפיים. לצורך כך גם עלינו להכיר את העסק, להבין את מהותו, את קהל היעד ואת הערכים העומדים בבסיס הפעילות שלו.

למידע נוסף על מיתוג עסקי צרו קשר

שירותים נוספים

עיצוב מארזים

עיצוב מארזים אומרים אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו. אולי זו עצה טובה לחיים אך עולם השיווק לא בא לתקן את הצרכנים, אלא להתאים

עיצוב לוגו

עיצוב לוגו עיצוב ויצירת לוגואים, סמלים, איזוטיפים, אנגרמות ואימגוטיפים. במסגרת תהליכי מיתוג עסקים אנו עושים שימוש בלוגו לעסק. הלוגואים לוקחים חלק חשוב מאוד בהעברת המסרים

סטנדים לתצוגה

סטנדים לתצוגה עיקר השימוש של סטנדים לתצוגה הוא בנקודות המכירה, אך באותה המידה אנו יכולים לעשות בהם שימוש גם בהזדמנויות אחרות, כמו בביתן התערוכה. סטנדים

מיתוג משרדים

מיתוג משרדים מרגישים שמשרדי העסק משדרים עייפות, חוסר עניין ואף מראה מנותק מזמן ההווה?   מרגישים כי עיצוב המשרד אינו משקף נכונה את אופי המותג או

כתיבת תוכן שיווקי

כתיבת תוכן שיווקי על מנת למצב את עצמכם בתור עסק ולהבדיל אותו מהמתחרים אתם משקיעים בשיווק.  עיצובים גרפיים, בין אם אלו אריזות המוצרים, עיצוב הדוכן

עיצוב קטלוגים

עיצוב קטלוגים הדפסת קטלוג מאפשרת לשפר את הקשר בין העסק לבין לקוחותיו ולבסס קשר יציב וארוך טווח עם הלקוח. זהו כלי המאפשר לצרכן  או לקוח

עיצוב דוכנים

עיצוב דוכנים עומדים להשתתף בתערוכה, צריכים להקים דוכן? האם תרצו לאלתר או לעשות זאת בצורה מקצועית. צוות למדה טים מציע לכם שירות של עיצוב דוכנים

מצגות עסקיות

מצגות עסקיות מצגות עסקיות הן כלי חשוב המשמש אתכם לצורך השגת מטרותיכם העסקיות.  למשל אלו יכולות להיות המצגות בהן תשתמשו על מנת לשווק פרויקט ללקוחות,

מיתוג רכבים

מיתוג רכבים בוודאי שמתם לב במהלך הנסיעה שכבישי הארץ מלאים ברכבים ממותגים. כלומר רכבים הנושאים את שם החברה, סלוגן ולפעמים פרסום של ממש למוצרים ושירותים,

הדפסת פולדרים

עיצוב והפקת פולדרים במסגרת השירותים של חברת למדה טים תוכלו לקבל בסטודיו שלנו שירות של עיצוב פולדרים והדפסתם. השירותים שלנו כוללים עיצוב גרפי, חיתוך ושימוש

הדמיות תלת מימד

הדמיות תלת ממד הדמיות תלת ממד הן דבר שימושי מאוד בעולם העסקים ואפילו בתחומים אחרים. אלו העוסקים בשיווק יכולים למצוא הרבה תועלת בהדמיות תלת ממד.

עיצוב והפקת פולדרים

במסגרת השירותים של חברת למדה טים תוכלו לקבל בסטודיו שלנו שירות של עיצוב פולדרים והדפסתם. השירותים שלנו כוללים עיצוב גרפי, חיתוך ושימוש באפקטים של דפוס

הדמיות תלת ממד

הדמיות תלת ממד הן דבר שימושי מאוד בעולם העסקים ואפילו בתחומים אחרים. אלו העוסקים בשיווק יכולים למצוא הרבה תועלת בהדמיות תלת ממד. העולם העסקי תמיד

סדרת מוצרי פרסום "ארץ ישראל"
בלעדיים ללמדה טים