מצגות עסקיות

מצגות עסקיות

מצגות עסקיות הן כלי חשוב המשמש אתכם לצורך השגת מטרותיכם העסקיות.  למשל אלו יכולות להיות המצגות בהן תשתמשו על מנת לשווק פרויקט ללקוחות, מצגות עסקיות לצורך גיוס משקיעים או כל מטרה שהעסק מציב לעצמו. המצגת היא כלי המאפשר לכם להמחיש ולהעביר את המסרים בצורה יעילה יותר.

מצגות עסקיות צריכות לשים את הדגש על שני אספקטים – התוכן והעיצוב. האספקט הראשון הוא התוכן של המצגת. כאן עליכם להציג את המסר העיקרי של המצגת בצורה לוגית ברורה ומסודרת על מנת שקהל המטרה יוכל להבין את המצגת.

בהתאם לתחום העיסוק של המצגת תצטרכו להציג את הנושא, את הפתרון העסקי, את ניתוחי השוק או כל דבר אחר הרלוונטי לנושא המצגת. תצטרכו להציג גם נתונים, כמו למשל נתונים מספריים וניתוחי שוק. עיצוב המצגת הוא הכלי המסייע להעברת התוכן. השירות של למדה הוא שירות מלא.

לא רק שאנו עורכים את המצגת ברמת הכתיבה, אנו גם עורכים מחקרים ומחפשים נתונים רלוונטיים. אנו נבצע ניתוח של הנתונים. נקבע את סדרי העדיפויות של העברת המסרים. נבצע אופטימיזציה שמטרתה להפוך מסרים ותכנים ארוכים למסרים קצרים ואפקטיביים.

האספקט השני הוא האספקט העיצובי. לא ניתן להעביר את התוכן בצורה יבשה, אתם צריכים לפנות אל החושים ואל הרגש. וכאן העיצוב מתגייס לעזרתם. עיצוב מצגות עסקיות עונה על מספר מטרות: זהו אמצעי להעביר מסרים מיתוגיים בצורה חזותית, כמו למשל באמצעות שימוש בצבעים או צלילים.

זהו אמצעי להמחשה ברורה יותר, כמו למשל באמצעות אנימציה ודיאגרמות. זהו גם אמצעי המעורר עניין ושומר על תשומת הלב של הקהל. גם מוזיקה וצלילים, תלוי בסוג המצגת, הם כלים אפקטיביים. ביכולתם להפוך את המצגת לנעימה יותר ולהחזיק את תשומת הלב של הצופה לאורך זמן.

מוזיקה וצלילים יכולים להתאים למצגות המיועדות לצפייה עצמית. רגע אחד לפני שמתחילים בעיצוב המצגת חשוב לאפיין היטב את המטרה של המצגת.

אנו רוצים לדעת מהו המסר שהמצגת העסקית רוצה להעביר, מהי התוצאה שהמצגת אמורה להשיג ומי קהל היעד שאליו המצגת צריכה לדבר. אלו הם דברים קריטיים לצורך עיצוב המצגת והצלחתה הכללית.

 

עיצוב מצגות עסקיות

מצגות עסקיות הן כלי בו אתם משתמשים לצורך השגת המטרות העסקיות שלכם. אלו יכולות להיות מצגות עבור קהל המשקיעים, או כאלו הנועדו להציג מוצרים ושירותים לקהלי יעד עסקים פוטנציאליים –  במילים פשוטות יש למצגות העסקיות הרבה מאוד כוח.

בין אם מדובר במצגת שמטרתה לשכנע משקיעים לממן את חברת הסטארטאפ שלכם, ובין אם זו מצגת אשר נועדה למכור את המוצר או השירות – יש לה השפעה מכרעת על העתיד שלכם. לכן בוודאי שתרצו להתייחס אל הנושא בצורה רצינית. זוהי אינה המצגת שעשיתם במסגרת שיעורי הבית בתיכון.

הפעם יש צורך בעיצוב מקצועי הממוקד בהשגת המטרות. כאשר אתם חושבים על בניית מצגת, הדבר הראשון שעולה לכם בראש הוא תכנת הפאוור פוינט. אך תכנה זו היא רק כלי אחד. יש לו גם יכולות רבות, אך גם מוגבלויות רבות בעיקר בהיבטים של אנימציה.

לכן עיצוב מצגות עסקיות עושה גם שימוש בתכנות מקצועיות ומורכבות יותר, כמו למשל תכנת "אפטר אפקטס". כך אנו יכולים לשלב אפקטים עכשוויים ורלוונטיים יותר לצורך הצגת החומר.

 

עיצוב מצגות מקצועי הוא עיצוב היודע להשתמש בכל הכלים העיצוביים על מנת להעביר את המסרים בצורה טובה יותר, ברורה יותר, יעילה יותר וממוקדת בקהל המטרה. המצגת היא לא סתם אוסף של שקופיות – המצגת מספרת סיפור.

 

דגשים חשובים לעיצוב מצגות עסקיות

אסתטיקה – המצגת חייבת לשמור על מבנה אסתטי. חוסר אסתטיות יותר חוסר הרמוניה ומשבש את כל צורת העברת המסרים של המצגת. אסתטיקה בהקשר הזה היא בעצם התפיסה הכללית אשר נועדה להבטיח חוויה חושית חיובית.  לצורך כך יש צורך בידע בטיפוגרפיה.

 

עיצוב מצגות עסקיות

 

פרופורציה – המצגת עשויה להכיל אלמנטים שונים, כמו למשל טקסט, טבלאות ואיורים. הפרופורציות הן בעלות חשיבות רבה. הן גם תורמות לבהירות וזרימה נכונה של המצגת, וגם יכולות לשמש אותנו לצורך הדגשה של נקודות מסוימות בכך שאנו מגדירים את חשיבותם בצורה פרופורציונלית ויז‘ואלית.

 

מצגות עסקיות

 

שילוב גרפיקה – גרפיקה היא כלי חשוב במצגות עסקיות. באמצעות גרפיקה ניתן לבטא מסרים שיווקים, כמו גם להשתמש בה בתור כלי להמחשה ברורה יותר של הטקסט. גרפיקה נכונה מסייעת להבנה מהירה וקלה של התוכן וגם להעברת מסרים.

אך כאשר רוב המצגות מתבססות על פאוורפוינט היכולות הגרפיות מוגבלות. עיצוב מקצועי של מצגות עסקיות עושה שימוש בתכנות שונות על מנת ליצור את הגרפיקה המתאימה ולהטמיע אותה אל תוך המצגת.

למעשה אם נבחן את המצגות העסקיות המוצלחות נוכל לראות שהעיצובים הגרפיים לא נעשו בפלטפורמת המצגת. הפלטפורמות המאפשרות לנו ליצור מצגות עשויות להיות מוגבלות מבחינת אפשרויות העיצוב הגרפי.

מסיבה זו אנו עושים שימוש בתוכנות עיצוב, כמו למשל פוטושופ ולבסוף משלבים את העיצובים במצגת. זוהי הסיבה מדוע המצגות של למדה טים כל כך יפות.

 

עיצוב מצגות עסקיות בשילוב גרפיקה

 

שימוש בצבעים וגופנים – בניגוד למצגת בתיכון או במכללה שבה בחרתם בצבעים שאתם אוהבים, במצגות עסקיות יש לעשות שימוש מושכל בצבעים.

יש לקחת בחשבון את הצבעים של המותג ואת עקרונות פסיכולוגיית הצבעים באופן כללי. הצבעים צריכים להתאים למסר שאתם משדרים. באופן דומה צריך לבחור בגופנים המעבירים את המסר הנכון.

 

שילוב גרפים וטבלאות – לצד העיצוב אנו צריכים גם לשלב גרפים וטבלאות. בצורה זו ניתן להעביר בקלות נתונים מספריים, כמו למשל תקציב ועלויות. אך גם הגרפים והטבלאות צריכים להשתלב עם הקו העיצובי הכללי של המצגת.

 

עיצוב מצגות עסקיות בשילוב גרפים וטבלאות

 

שליטה מלאה בהנפשה – ישנן מצגות המיועדות להפצה באופן עצמאי, כמו למשל מצגות הנשלחות במייל. אך מצגות עסקיות מקצועיות הן בדרך כלל מצגות המועברות בצורה פרונטלית. לצורך כך חשוב לתכנן את מבנה המצגת ולהעניק למציג שליטה מלאה בהנפשה.

כך הוא יוכל להתאים את השקפים וההתרחשויות של המצגת להסברים שלו. למשל אנו יכולים להפוך את המצגת לסרטון של ממש, אותו תוכלו להעלות לערוץ יוטיוב או לשלוח אל הלקוח. כך הצופה יכולה לקבל מצגת רצה מבלי צורך ללחוץ על כפתורים.

 

סוג המדיה – גם סוג המדיה שעליו תוצג המצגת משחק תפקיד חשוב בעיצוב. כאשר אנו עוסקים בעיצוב מצגות עסקיות עלינו לשאול את עצמינו האם אלו מצגות המיועדות למסך הסלולר, מסך המחשב או מקרן גדול באולם מול קהל.

מסגרת הזמן – כאשר מתכננים את המצגת צריך לקחת גם את מסגרת הזמן. זה תלוי בהרבה מאוד גורמים ובעיקר מוגדר על ידי הצרכים של הלקוח. באופן כללי השאיפה היא להציג את הנתונים בצורה יעילה, מהירה וברורה. לא נרצה שהצופה יאבד עניין וישתעמם.

כפי שהבנתם הכנת מצגות עסקיות דורשת ראייה רחבה הלוקחת בחשבון אספקטים שונים. מצרכים טכניים הקשורים לאופן העברת המצגת ואמצעי המדיה, ועד צרכים שיווקים ועסקים של הלקוח. זהו ממש לא המקום למצגות ילדותיות הכוללות אפקטים מיותרים. יש לעשות זאת בצורה מקצועית.

למידע נוסף על מצגות עסקיות צרו קשר

שירותים נוספים

עיצוב מארזים

עיצוב מארזים אומרים אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו. אולי זו עצה טובה לחיים אך עולם השיווק לא בא לתקן את הצרכנים, אלא להתאים

עיצוב לוגו

עיצוב לוגו עיצוב ויצירת לוגואים, סמלים, איזוטיפים, אנגרמות ואימגוטיפים. במסגרת תהליכי מיתוג עסקים אנו עושים שימוש בלוגו לעסק. הלוגואים לוקחים חלק חשוב מאוד בהעברת המסרים

סטנדים לתצוגה

סטנדים לתצוגה עיקר השימוש של סטנדים לתצוגה הוא בנקודות המכירה, אך באותה המידה אנו יכולים לעשות בהם שימוש גם בהזדמנויות אחרות, כמו בביתן התערוכה. סטנדים

מיתוג משרדים

מיתוג משרדים מרגישים שמשרדי העסק משדרים עייפות, חוסר עניין ואף מראה מנותק מזמן ההווה?   מרגישים כי עיצוב המשרד אינו משקף נכונה את אופי המותג או

כתיבת תוכן שיווקי

כתיבת תוכן שיווקי על מנת למצב את עצמכם בתור עסק ולהבדיל אותו מהמתחרים אתם משקיעים בשיווק.  עיצובים גרפיים, בין אם אלו אריזות המוצרים, עיצוב הדוכן

עיצוב קטלוגים

עיצוב קטלוגים הדפסת קטלוג מאפשרת לשפר את הקשר בין העסק לבין לקוחותיו ולבסס קשר יציב וארוך טווח עם הלקוח. זהו כלי המאפשר לצרכן  או לקוח

עיצוב דוכנים

עיצוב דוכנים עומדים להשתתף בתערוכה, צריכים להקים דוכן? האם תרצו לאלתר או לעשות זאת בצורה מקצועית. צוות למדה טים מציע לכם שירות של עיצוב דוכנים

מיתוג רכבים

מיתוג רכבים בוודאי שמתם לב במהלך הנסיעה שכבישי הארץ מלאים ברכבים ממותגים. כלומר רכבים הנושאים את שם החברה, סלוגן ולפעמים פרסום של ממש למוצרים ושירותים,

מיתוג עסקי

אנשי שיווק חווים את התחרות ומתמודדים איתה בכל רגע ובכל היבט של הפעילות. ישנם אינספור עסקים המתחרים על תשומת לבו וכמובן גם כיסו של הלקוח.

הדפסת פולדרים

עיצוב והפקת פולדרים במסגרת השירותים של חברת למדה טים תוכלו לקבל בסטודיו שלנו שירות של עיצוב פולדרים והדפסתם. השירותים שלנו כוללים עיצוב גרפי, חיתוך ושימוש

הדמיות תלת מימד

הדמיות תלת ממד הדמיות תלת ממד הן דבר שימושי מאוד בעולם העסקים ואפילו בתחומים אחרים. אלו העוסקים בשיווק יכולים למצוא הרבה תועלת בהדמיות תלת ממד.

עיצוב והפקת פולדרים

במסגרת השירותים של חברת למדה טים תוכלו לקבל בסטודיו שלנו שירות של עיצוב פולדרים והדפסתם. השירותים שלנו כוללים עיצוב גרפי, חיתוך ושימוש באפקטים של דפוס

הדמיות תלת ממד

הדמיות תלת ממד הן דבר שימושי מאוד בעולם העסקים ואפילו בתחומים אחרים. אלו העוסקים בשיווק יכולים למצוא הרבה תועלת בהדמיות תלת ממד. העולם העסקי תמיד

סדרת מוצרי פרסום "ארץ ישראל"
בלעדיים ללמדה טים